Czym jest depilacja Laserem diodowym?

Depilacja laserowa pozwala na trwałe usunięcie włosów. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej długości fali 808nm oraz radiacji zabiegi są niezwykle skuteczne i bezpieczne. Laser diodowy z radiacją jest najsilniejszym systemem laserowym, który usuwa owłosienie na zawsze, a po zabiegu włosy nie odrastają. W porównaniu do innych metod, na przykład światła IPL, zabiegi z użyciem lasera diodowego przynoszą nieporównywalnie lepsze efekty. Laser diodowy generuje wiązkę promieni świetlnych o określonej długości fali 808nm, działając selektywnie na zawarty w skórze i włosach barwnik - melaninę.

Światło IPL nie jest laserem, choć często jest nim błędnie nazywanym, wysyła wiele długości fal i przez to rozgrzewa przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, jak w przypadku lasera diodowego, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos, a zatem zabiegi nie dają pożądanego rezultatu, gdyż mieszki włosowe nie są skutecznie usuwane, a jedynie osłabiane.

 

  • Działanie i zastosowanie kuracji laserowej

Wprowadzenie diody emitującej wiązkę o długości 808nm do technologii laserowej rozwiązuje wiele z problemów wynikających ze stosowania klasycznej technologii laserowej. Światło diody 808nm charakteryzuje się niespotykaną dotąd żywotnością i stabilnością parametrów, a efekt działania na włos wiązki o tej długości jest wyraźnie bardziej skuteczny i dogłębny. Udowodniono, że światło lasera 808nm penetrując naskórek na głębokość około 2,5mm uderza wybiórczo w komórki włosa zawierające melaninę, w efekcie działania światła laserowego zachodzi reakcja wydzielania ciepła, które w drugiej fazie działania lasera uszkadza strukturę mieszka włosowego, odpowiedzialnego za jego wzrost. Uszkodzeniu ulegają jedynie komórki włosa oraz struktura mieszka włosowego, przez co zabieg jest wyjątkowo skuteczny i trwały, zarazem bezpieczny i właściwie bezbolesny.

 

Należy jednak dodać, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie tylko one reagują na światło  lasera ,pozostałe włosy są w fazie "uśpienia"- katagen, telogen- włos potraktowany laserem  w tych fazach nie ulega trwałemu zniszczeniu. Z tego własnie względu zabiegi muszą być powtarzane minimum kilka razy, aby znacząco zredukować liczbę włosów. W większości przypadków po sześciu zabiegach następuje bardzo znacząca redukcja owłosienia, ok. 80%. Po serii zabiegów niszczone jest trwale ok. 80%-90% owłosienia (przy ciemnych włosach), pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne (w praktyce 100% likwidacja jest trudna do osiągnięcia). W trudnych przypadkach zdarza się, że są potrzebne zabiegi "przypominające".